Програма «Доступні кредити «5-7-9%», відповідно до рішення Уряду від 18 березня, розширена. Будь-який бізнес протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення зможе отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.
«Строк кредитування за програмою «5-7-9» залежатиме від цільового призначення коштів. На реалізацію інвестиційного проекту та на рефінансування заборгованості кредит надається щонайбільше на 5 років. Для фінансування оборотного капіталу — на 3 роки.
Також Уряд розширив перелік інструментів, які дозволять банкам надавати кредити в рамках програми «5-7-9%» у разі нестачі забезпечення. Експортно-кредитне агентство зможе страхувати кредити підприємців- експортерів, що значно спростить їм доступ до дешевого фінансування.
Також зняті обмеження щодо участі в програмі.
Відтепер кредит зможе отримати будь-яка українська компанія (де кінцевими бенефіціарами з часткою понад 50% є українці). Водночас не зможуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій. Крім того, обмеження розміру допустимої державної допомоги, який може отримати підприємець, не буде застосовуватись у період дії воєнного стану.
Звертаємо увагу! На даний час кредит надається лише для аграрієв.
Для отримання консультації з приводу кредитування звертатися до відповідальних осіб у відділення ПАТ «Приватбанк»:
- 0934035957 Світлана,
- 0674571414- Юлія,
-0962561114-Галина
Також у відділення ОЩАДБАНК до відповідальної особи Наталії Сергіївни за телефоном: 0984943809
ПЕРЕВІРКА БІЗНЕСУ ТА ДЕРЕЕУЛЯЦІЯ БІЗНЕСУ
Кабінет Міністрів України погодив проект рішень для підтримки української економіки, щоб забезпечити роботу бізнесу та зайнятість людей там, де безпека дозволяє. Про це заявив президент України Володимир Зел енський у своєму зверненні.
Скасовуємо всі перевірки для всіх бізнесів, щоб усі працювали нормально, щоб міста оживали, щоб скрізь, де немає бойових дій тривало життя. Умова лише одна — ви забезпечуєте нормальну роботу свого бізнесу в межах українського закону», — зазначив глава держави.
«Перше — розпочинаємо податкову реформу: замість ПДВ та податку на прибуток даємо ставку 2% від обороту та спрощений облік. Для малого бізнесу — а це перша та друга група ФОП — ставимо добровільну сплату єдиного податку. Тобто, якщо можете — платіть, не можете — немає запитань», — сказав Президент України.
Звертаємо увагу, що перевірки будуть дозволені лише у випадку наявності загрози правам, законним інтересам, життю та здоров’ю людини, захисту навколишнього природного середовища, забезпеченню безпеки держави. В таких випадках міністерствами можуть бути відновлені позапланові перевірки в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість. Ціновий контроль дозволить стримати зростання цін на соціально значущу продукцію, як-то пальне та хліб, гарантуючи їх доступність для населення.)
Започаткування та ведення бізнесу в Україні були спрощені. Відтепер замість отримання дозволу чи ліцензії, достатньо подати повідомлення (декларацію), що підприємство відповідає всім вимогам закону. Декларацію можна подати фізично — через ЦНАП, або онлайн — через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.
Раніше в Україні налічувалося понад 600 дозволів та ліцензій для здійснення господарської діяльності. Тепер обов’язковими будуть близько 50-ти, і лише для тих видів, які неможливо скасувати через значний ризик для здоров’я людей, довкілля та безпеки держави в таких сферах, як ядерне регулювання, поводження з радіоактивними відходами, телекомунікації тощо.
Для абсолютної більшості бізнесів діятиме декларативний принцип. Щоб розпочати підприємницьку діяльність, не потрібно збирати безліч документів і очікувати рішення чиновників. Достатньо подати до Міністерства економіки (в охоронній діяльності — до Міністерства внутрішніх справ) декларацію про провадження відповідного виду діяльності.
Крім того, Уряд на період воєнного стану продовжив дію дозволів і ліцензій, які вже видані суб’єктам господарювання. Це усуне будь-які бюрократичні перешкоди для їх безперервної роботи. Так будуть створені максимально сприятливі умови для відновлення та розвитку бізнесу.